Példaképeink: Sikeres nők a tudományban

Beküldő: Borbélyné Bacs…, 28 április, 2024
Dr. Baloghné Dr. Bereczky Zsuzsánna

ALUMNI programsorozatunk keretében Dr. Baloghné Dr. Bereczky Zsuzsánna tartott tanulóinknak tartalmas előadást.  

Az előadáson résztvevő 160 tanulónak az Atommagkutató Intézet biztosított méltó helyszínt. 

Az előadás címe:

“Vérzik, vagy nem vérzik? - ez itt a kérdés; klinikai kutatások véralvadási rendellenességekben.”

Dr. Baloghné Dr. Bereczky Zsuzsánna 2000-ben szerzett általános orvosi diplomát a Debreceni Egyetemen, majd orvosi laboratóriumi és molekuláris genetikai diagnosztikai szakképesítéseket szerzett. PhD fokozatot 2007-ben, habilitált egyetemi docensi címet 2011-ben kapott. Jelenleg a Debreceni Egyetem Laboratóriumi Medicina Intézet Klinikai Laboratóriumi Kutató tanszékét vezeti, ahol a gyógyító-kutató és oktató munka hármas feladatának tesz eleget. Betegellátó tevékenysége elsősorban a laboratóriumi diagnosztika, ezen belül a vérzékenységek és trombózisok területére koncentrál, kutató munkája is e betegségekkel kapcsolatos. Oktatási feladatai széleskörűek: orvostanhallgatók, orvosi diagnosztikai analitikus BSc és klinikai laboratóriumi kutató MSc hallgatók számára oktat hemosztázis, genetika és kutatásmódszertan tématerületeken különböző tárgyakat, valamint tart laboratóriumi diagnosztikai gyakorlatokat. Vezető szerepet tölt be országos szakmai szervezetekben és nemzetközi tudományos szervezetek munkabizottságaiban

 

Hálásan köszönjük az előadást  Dr. Baloghné Dr. Bereczky Zsuzsannának!

Hozzászólások