Alkotótábor >>>tovább

Beküldő: Fehér Adrienn, 2 október, 2023

Szeptember 27-én megnyílt iskolánk B épületének galériájában a 22. Képzőművészeti Alkotótábor kiállítása. A kiállítás október 25-ig megtekinthető hétköznapokon nyitvatartási időben.

"A Medgyessy Képzőművészeti Alkotótábor története a 2000-es évek elejéig nyúlik vissza.

Gnándt Ferenc festőművész kollégámmal akkor kezdtük el szervezni először a Fancsikai-tavaknál, majd később Komlóskán, Pányokon, Óhután, Szalonnán, végül Kékeden ezt a nyár végi alkotó és túrázó tábort, ahol a diákjainknak lehetősége nyílik az iskolán, tantermen kívül is megtapasztalni az alkotás örömét. A természet közelsége, a vidéki élet lassúsága és nyugalma egy újszerű tapasztalat a rohanó világban felnövekvő fiatalok számára és ez is biztosan hozzájárul a „megyós alkotótábor”-életérzéshez. Fontos az is, hogy egyfajta „művész-közösség-szabadság-alkotás-életmódba is belekóstolhat az ifjúság, hiszen a művész-lét egyfajta életmód, életstílus. Ebben a kreatív szellemi közegben megélhető talán még az is, hogy a művészet nem feladat, még csak nem is csupán egy jó szakma, hanem életforma, hivatás. A 22 táborra visszatekintve már jól látszik, milyen pozitív hatása van egy ilyen művészeti és természetközeli élménynek. Sok egykori táborozó azóta diplomás, ösztöndíjas, sikeres művész, a kortárs képzőművészet fiatal generációja."

 

/Kővári Attila művésztanár/

 

Hozzászólások