'CAKUMPAKK' - Kiállítás megnyitó

2015. május 7-től  június 15-ig
hétfő-péntek: 8-17 óráig
szombat-vasárnap: 9-12 óráig

A Vojtina Bábszínházban a Debreceni Kulturális Váromszög, 7 réteg, Praxis, Próbaidő című tárlatok után ez az ötödik kiállítása az MFG és MSZKI művészeti műhelyeinek.

Az idei évadzáró kiállítás címe "Cakumpakk", miszerint összecsomagolják, összegyűjtik, kiválogatják, leporolják, összegezik a helyi értékeiket, bemutatják a náluk felvonuló teljes palettát a teljesség igénye nélkül.

Vemutatkozó szakok, területek: díszlet- és jelmeztervezés, fotográfus, keramukus, festő, grafikus és animáció. Válogatásuk a doboz, dobozolás, bedobozolni kérdésköre körre fűződik fel. Hogyan lehet egységes, mégis merőbán más területek gondolatait egységes, mégis merőben más területek gondolatait a vizuális asszociációk kapcsán megjeleníteni? Hogyan lehet egységes a különbözőség?

Reményeink szerint erre kap válaszokat a kiállításra látogató közönség, hiszen az alkotásokban megbújik a gondolati szabadság kifejeződése is.

A kiállítást rendezte:
Grela Alexandra, Kónya Ábel, Országh Gábor, a gimnázium művésztanárai