Versenyeredményeink (2009/2010)

Győztesek a Modemben (2010)

A Medgyessy-gimnázium és a Svetits diákjai nyerték a képzőművészet és irodalom kapcsolatáról rendezett versenyt a napokban a MODEM-ben.

Nyolc iskola tíz csapata nevezett a MODEM versenyére, amely a művészeti központ két kiállításához, Aknay János Szentendrei múzsa , valamint Márffy Ödön A másik Csinszka című tárlatához kötődött. A négyfős csapatok kor szerint két kategóriában jelentkezhettek, s a részvétel feltétele a két kiállítás előzetes megtekintése volt. A négyórás versenyen a diákoknak hatféle feladatot kellett megoldaniuk, amelyekben egyaránt fontos szerepe volt a kreativitásnak, a memóriának, az irodalmi és a képzőművészeti ismereteknek.

A verseny galériája

A verseny győztesei

14-18 év közöttiek
1. Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola
2. Kossuth Lajos Gyakorlógimnázium
3. Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium
4. Koós Károly Művészeti Szakképző Iskola
5. Kossuth Lajos Gyakorlógimnázium

10-14 év közöttiek
1. Svetits Általános Iskola
2. Debreceni Református Kollégium Dóczy Gedeon Gimnáziuma
3. József Attila Általános Iskola
4. Svetits Általános Iskola
5. DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája

Forrás: HBN

Diákolimpia Városi verseny (2010)

Az V-VI. korcsoportos lány labdarúgó diákolimpia városi versenyén a gimnáziumunk csapata 3. helyezést ért el.
Eredményükhöz szívből gratulálunk!

OKTV eredmények (2010)

Az OKTV rajz és vizuális kultúra döntő fordulójában 32 tanuló vett részt. Az 1. helyezett összesített pontszáma 139,4 pont, a 32. helyezett összesített pontszáma 106,7 pont.
Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy iskolánk diákjai jól szerepeltek a döntőn.

Prokisch Dániel, 12. c osztályos tanuló 3. helyezést ért el 139 összesített pontszámmal, felkészítő tanára Kővári Attila.

Radeczki Emília, 11. c osztályos tanuló 16. helyezést ért el 125,2 összesített pontszámmal, felkészítő tanára Szabó Károly.

Gratulálunk!

Versenyben van még
  • latin nyelvből Kányási Krisztina, 12. d osztályos tanuló, felkészítő tanára Kocsis Márta.
  • művészettörténetből Ugrai Katalin, 12. c osztályos tanuló, felkészítő tanára Kiss Papp Csilla.