Tankönyvtámogatás - Határidő: 2018. április 25.

Tájékoztató a tankönyvtámogatás normatív kedvezményének igénybevételéhez

a jelenleg 9. 10. 11. évfolyamos diákjaink számára

A nemzeti köznevelés tankönyvellátásáról szóló 2013. évi CCXXXII. törvény 4. § (2) bekezdése szerint a tankönyvek ingyenesen álljanak rendelkezésre minden olyan tanuló részére, aki

a) tartósan beteg,

b) a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd,

c) három vagy több kiskorú, illetve eltartott gyermeket nevelő családban él,

d) nagykorú és saját jogán iskoláztatási támogatásra jogosult,

e) rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, vagy

f) a gyermekvédelmi gondoskodás keretében nevelésbe vett vagy utógondozói ellátásban részesül.

A 17/2014. (III.12.) EMMI rendelet értelmében a rendelet 5. számú melléklete szerinti igénylőlapon lehet benyújtani e normatív kedvezményre vonatkozó igényeket. Az igénylőlap benyújtásával egyidejűleg be kell mutatni a normatív kedvezményre való jogosultságot igazoló iratokat vagy az 5. sz. melléklet szerinti igénylőlapon nyilatkozni kell a normatív kedvezményre való jogosultság későbbi időpontban történő igazolásáról.

A kedvezményre való jogosultság igazolásához a következő okiratok bemutatása szükséges:

a) esetén szakorvosi igazolás vagy a magasabb összegű családi pótlék folyósításáról szóló igazolás,

b) a sajátos nevelési igényű tanuló esetén a szakértői bizottság szakvéleménye,

c) illetve d) esetében a családi pótlék folyósításáról szóló igazolás,

e) rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény esetén az erről szóló határozat,

f) esetén a számára gyámhatósági határozat alapján gondozási helyet biztosító intézmény vezetője által kiállított igazolás.

A családi pótlék folyósításáról szóló igazolásként el kell fogadni a bérjegyzéket, a lakossági folyószámla-kivonatot, a postai igazolószelvényt.

pdf Kérjük, hogy a 2018/2019. tanévben normatív támogatást igénylő diákok az alábbi igénylőlapot kinyomtatva töltsék ki és adják le legkésőbb 2018. április 25-ig az iskola könyvtárában, a jogosultságot igazoló irat másolatával együtt!