Tájékoztatás a szóbeli, gyakorlati felvételi vizsgáról (2019)

Kedves 9. évfolyamra Felvételiző!

Iskolánk 2019. február 28-án (csütörtök) angol, német, néptánc, festő, szobrász tagozaton, március 1-jén (péntek) (képzőművészeti és táncművészeti tagozaton) tartja szóbeli felvételi napját. A felvételizőket mindkét napon fél 12-kor várjuk a gimnázium aulájában, ahol általános tájékoztató hangzik el a felvételiről. Ezt követően a tanulók a tájékoztatás során elhangzott beosztásnak, illetve a honlapon közölteknek megfelelően elkezdik a felvételi vizsgát. Az a tanuló, aki iskolánk több tagozatát is megjelölte, több felvételi vizsgán is részt vesz. A nagyszámú jelentkezés miatt a felvételi 18 óráig is eltarthat.

Általános tantervű osztályba való jelentkezés esetén szóbeli felvételi vizsgát nem kell tenni.

A beosztás minden felvételiző részére megtalálható lesz iskolánk aulájában, a vizsgaterem ajtaján is kifüggesztve, illetve a honlapon (február 27-én).

Figyelem! A kiértesítési határidő rövidsége miatt előfordulhat, hogy a szóbeli beosztásra vonatkozó tájékoztató levelet nem kapod meg. Ez esetben kérünk, hogy a honlapunkon (www.medgyessygimnazium.hu) nézd meg a felvételi beosztást, és az alapján jelenj meg a felvételi vizsgán. Ha kérdésed, problémád van, az alábbi telefonszámokon lehet egyeztetni: 52/413-326/14; 06-30/464-7618

A felvételi vizsga alapján kialakult ideiglenes felvételi jegyzék 2019. március 12-én (16 óra után) tekinthető meg az iskolában vagy a www.medgyessygimnazium.hu honlapon, név helyett az oktatási azonosító száma alapján jelölve a tanulót.

A törvényben meghatározott módon 2019. március 08-án (péntek) 13 órától - indokolt esetben kérelem és egyeztetés alapján - szóbeli pótfelvételi napot tartunk.

1./ Felvételi az angol és német nyelvi tagozatra jelentkezőknek
Angol nyelvi tagozatra jelentkezők angol nyelvből szóbeli meghallgatáson, szintfelmérésen vesznek részt. (Az iskola honlapján /www.medgyessygimnazium.hu/ megtalálhatóak a beszélgetések témakörei.)
Német nyelvi tagozatra jelentkezők magyar nyelven történő általános műveltségi elbeszélgetésen vesznek részt.

2./ Felvételi a képzőművészeti tagozatra jelentkezőknek
A képzőművészeti tagozaton a gyakorlati (rajz) vizsgához hozd magaddal a következő eszközöket:

• ½ (A2) és 1/4 íves (A/3) rajzlapokat (kb. 4 db); hozzá illeszkedő méretű (A/2) rajztáblát vagy kemény anyagból készült alátétet, (mert nem tudunk biztosítani)
  • ceruzát és/vagy rajzszenet a tanulmányrajzhoz
  • szükséged lehet rajzszögre vagy csiptetőre (min. 4 db)
  • színes technikához szabadon választható: vízfesték, vagy pasztell, vagy tempera; hozz magaddal vizesedényt, ecseteket, szivacsot

A felvételizők a rajzolás mellett művészettörténeti és általános műveltségi elbeszélgetésen is részt vesznek. A képanyag és a fogalomtár megtalálható az iskola honlapján.

3./ Felvételi a táncfakultációs osztályba jelentkezőknek
4 évfolyamos kiemelt táncművészeti tagozatra jelentkezők hozzanak orvosi igazolást arról, hogy mozgásszervi, gerincdeformáció nem akadályozza a tanulót a rendszeres terheléses mozgásban (beszerezhető: a háziorvostól, vagy szakorvostól), melyet a szóbeli vizsgánál kell majd leadni.

A táncfakultációs osztályban és a néptánc csoportban - a honlapon található beosztás szerint - folyamatosan zajlik a felvételi 12 órától. A jelentkezők csoportos alkalmassági vizsgán és elbeszélgetésen vesznek részt a felvételi lapon megjelölt tanulmányi terület szerint.

A gyakorlati vizsgához hozz magaddal tornacipőt vagy zoknit és tréningruhát! Átöltözni a tornaterem melletti folyosón lévő tornaöltözőkben lehet.

5 évfolyamos kiemelt képzésű festő, szobrász, néptánc tagozatra jelentkezők egészségügyi alkalmassági vizsgálatát az iskolaorvos végzi: Szükséges iratok: 8. osztályos szűrővizsgálati lap (orvosi és védőnői), oltási könyv fénymásolata, szakorvosi leletek fénymásolata. Időpontjai:  2019. március 05. 8-14-ig; március 07. 8-11-ig; március 12. 8-14-ig; pótnap: március 14. 8-11-ig. Alkalmassági vizsgálatra történő beosztásodat a gyakorlati vizsgád után fogod megtudni.

A felvételivel kapcsolatos bővebb információ: +36-52-413-326 (12-es, 14-es mellék).