Pótfelvételi 9. évfolyamra szobrász szakon és német nyelv tagozaton!

Iskolánk 2018. május 28-án (hétfőn) 9 órától pótfelvételi vizsgát tart az alábbiak szerint:

• 5 évfolyamos kiemelt képzésű képzőművészeti (szobrász) párhuzamos képzésű szakgimnáziumi tagozaton (kód: 0032)
  • 4 évfolyamos kiemelt idegen nyelvi – német – gimnáziumi tagozat (kód: 0093)

A felvételizőket 8.30-kor várjuk a gimnázium aulájában, ahol általános tájékoztató hangzik el a felvételiről. Ezt követően a tanulók a tájékoztatás során elhangzott beosztásnak megfelelően elkezdik a felvételi vizsgát.

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a pdf jelentkezési laphoz csatolandó az írásbeli felvételi vizsgán elért eredményt tartalmazó irat (Értékelő lap) általános iskola által hitelesített másolata.

Szobrász tagozatra jelentkezők a vizsga során saját eszközeiket használják:

• ½ (A2) és 1/4 íves (A/3) rajzlapokat (kb. 4 db); hozzá illeszkedő méretű (A/2) rajztáblát vagy kemény anyagból készült alátétet, (mert nem tudunk biztosítani)
  • ceruzát és/vagy rajzszenet a tanulmányrajzhoz
  • szükséged lehet rajzszögre vagy csiptetőre (min. 4 db)
  • színes technikához szabadon választható: vízfesték, vagy pasztell, vagy tempera; hozz magaddal vizesedényt, ecseteket, szivacsot

5 évfolyamos kiemelt képzésű, szobrász tagozatra jelentkezők egészségügyi alkalmassági vizsgálatát gimnáziumunk iskolaorvosa végzi, melynek időpontjáról a felvételi vizsga napján adunk tájékoztatást.

Egészségügyi alkalmassági vizsgálathoz szükséges iratok:

• 8. osztályos szűrővizsgálati lap (orvosi és védőnői),
  • oltási könyv fénymásolata,
  • szakorvosi leletek fénymásolata.

A felvételivel kapcsolatos bővebb információ található az iskola honlapján LINK az iskola honlapja/oktatás/szobrász tagozat illetve kérhető az alábbi telefonszámokon:
+36-52-413-326 (12-es, 18-as, 14-es mellék).

Felvételi német nyelvi tagozatra jelentkezőknek
A nyelvi tagozatra jelentkezők német nyelvből szóbeli meghallgatáson, szintfelmérésen vesznek részt. (Az iskola honlapján /www.medgyessygimnazium.hu/ megtalálhatóak a beszélgetések témakörei.)

A  pdf kitöltött jelentkezési lapot legkésőbb 2018. május 24-ig kell eljuttatni a gimnázium titkárságára.

Sok sikert kívánunk!