Pótfelvételi 9. évfolyamra néptánc és szobrász tagozaton!

Iskolánk 2019. május 17-én (pénteken) 9 órától pótfelvételi vizsgát tart az alábbiak szerint:

• 5 évfolyamos kiemelt képzésű táncművészeti - néptánc -párhuzamos képzésű szakgimnáziumi tagozat (kód: 0030)
  • 5 évfolyamos kiemelt képzésű képzőművészeti – szobrász- párhuzamos képzésű szakgimnáziumi tagozaton (kód: 0032)

A felvételizőket 08.45 órakor várjuk a gimnázium aulájában, ahol általános tájékoztató hangzik el a felvételiről. Ezt követően a tanulók a tájékoztatás során elhangzott beosztásnak megfelelően elkezdik a felvételi vizsgát.

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a doc jelentkezési laphoz csatolandó az írásbeli felvételi vizsgán elért eredményt tartalmazó irat (Értékelő lap) általános iskola által hitelesített másolata.

A felvételivel kapcsolatos bővebb információ található az iskola honlapján, illetve kérhető az alábbi telefonszámokon:
+36-52-413-326 (12-es, 18-as, 14-es mellék).

Felvételi néptánc tagozatra jelentkezőknek
A gyakorlati vizsgához hozz magaddal tornacipőt vagy zoknit és tréningruhát! Átöltözni a tornaterem melletti folyosón lévő tornaöltözőkben lehet.
5 évfolyamos kiemelt képzésű, néptánc tagozatra jelentkezők egészségügyi alkalmassági vizsgálatát gimnáziumunk iskolaorvosa végzi, melynek időpontjáról a felvételi vizsga napján adunk tájékoztatást.

Egészségügyi alkalmassági vizsgálathoz szükséges iratok:

• 8. osztályos szűrővizsgálati lap (orvosi és védőnői),
  • oltási könyv fénymásolata,
  • szakorvosi leletek fénymásolata.

Szobrász tagozatra jelentkezők a vizsga során saját eszközeiket használják:

• ½ (A2) és 1/4 íves (A/3) rajzlapokat (kb. 4 db); hozzá illeszkedő méretű (A/2) rajztáblát vagy kemény anyagból készült alátétet, (mert nem tudunk biztosítani)
  • ceruzát és/vagy rajzszenet a tanulmányrajzhoz
  • szükséged lehet rajzszögre vagy csiptetőre (min. 4 db)
  • színes technikához szabadon választható: vízfesték, vagy pasztell, vagy tempera; hozz magaddal vizesedényt, ecseteket, szivacsot

5 évfolyamos kiemelt képzésű, szobrász tagozatra jelentkezők egészségügyi alkalmassági vizsgálatát gimnáziumunk iskolaorvosa végzi, melynek időpontjáról a felvételi vizsga napján adunk tájékoztatást.

Egészségügyi alkalmassági vizsgálathoz szükséges iratok:

• 8. osztályos szűrővizsgálati lap (orvosi és védőnői),
  • oltási könyv fénymásolata,
  • szakorvosi leletek fénymásolata.

Sok sikert kívánunk!