Nemzeti Összetartozás Napja

Tisztelt Medgyessys Közösség!

Tájékoztatni szeretnék mindenkit arról, hogy a Nemzeti Összetartozás Napi ünnepségünket június 3-án, pénteken 6. órában tartjuk meg, mivel ebben az évben június 4. szombatra esik.

A tervezett program:

12.45-től 13.05-ig az iskolai énekkar tematikus műsora az aulában Orosz Péterné tanárnő vezetésével (Holló László sétány 6.)

13.05-től a teljes iskolaközösség a díszudvarra vonul, ahol egy, Börcsök Attila vezetésével iskolánk művészeti képzésében részt vevő diákjai által előzetesen felrajzolt Magyarország térkép körül sorakozunk fel, közös éneklés keretében elénekeljük az Ismerős Arcok zenekar Nélküled c. számát.

Ezt követően iskolánk néptáncos diákjai népviseletbe öltözötten Törökné Vajda Judit tanárnő vezetésével az elcsatolt területek jellegzetes néptáncait adják elő.

Az ünneplés a Himnusz közös eléneklésével zárul.

Kérem az iskolaközösség tagjait, hogy az ünnepre való tekintettel mindenki elegáns öltözetben jelenjen meg a megemlékezésen! (Lányok: sötét színű szoknya és fehér blúz, fiúk: sötét színű hosszúnadrág és fehér ing)

Tisztelettel:

Fekete József