Magyar költészet napja - Versenyfelhívás

Kedves Diákok!

Iskolánk a Magyar költészet napja alkalmából irodalmi versenyt szervez!
A versenyre az alábbi kategóriákban lehet nevezni:

• Saját műalkotás

Jelentkezni lehet bármilyen műfajú és formájú lírai alkotással.
A pályamunkákat (géppel írt alkotásokat várunk) a könyvtárban elhelyezett iratgyűjtőbe kérjük belerakni vagy a következő email címre elküldeni: Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges
A munkákra ne felejtsétek el ráírni neveteket és osztályotokat! Egy személy maximum 2 alkotást nyújthat be.

• Versparafrázisok!

Jelentkezni lehet bármely magyar költő versének átírásával, parafrázisával (képversekben is gondolkodhattok!).
A pályamunkákat (géppel írt alkotásokat várunk) a könyvtárban elhelyezett iratgyűjtőbe kérjük belerakni az eredeti szöveggel együtt, vagy a következő email címre elküldeni: Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges

• Megzenésített versek

Jelentkezni lehet bármely korban élt magyar költő versével vagy saját alkotással egyaránt.
A jelentkezést a Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges email címre kell elküldenetek. Kérjük, tüntessétek fel neveteket, osztályotokat, vagy együttesetek nevét és a megzenésített vers alkotóját valamint címét is! Ha megvalósítható, kérjük, készítsetek videót vagy akár videoklipet is!
A versennyel egybekötött bemutatkozásra az ünnepélyes eredményhirdetéssel egybekötött rendezvényen lesz lehetőségetek.

• Versillusztrációk

Jelentkezni lehet bármely magyar szerző szabadon választott költeményének szabadon választott technikával elkészített illusztrálásával. Az alkotás ne legyen kisebb A/4-es méretnél!
Képregény kedvelők kreatív diákok képkocka-formátumban is készíthetnek versstilizációkat!

• Költészet-kvíz

Készítsetek „Kvíz part” jellegű feladatokat – akár gyors, akár nagy kvíz formában – magyar költő pályáját, alkotásait feldolgozva.
Várjuk egyének és csapatok jelentkezését egyaránt!

Beérkezési határidő: 2018. 04. 05.

Eredményhirdetés:
Ünnepélyes eredményhirdetésre előreláthatóan 2018.04.12-én kerülne sor az iskola könyvtárában. ( Ekkor zajlana a megzenésített versek előadása, versenye is.)

A zsűrit tanárok és diákok alkotják, akik előzetesen már megismerték a pályamunkákat. Ugyanakkor lehetőség van az iskolaközösség egészének véleményformálására, amennyiben az alkotók hozzájárulnak ahhoz, hogy alkotásaikat az iskola facebook oldalára feltöltsük. Ebben az esetben a legtöbb lájkot kapott művek közül kerülnek ki a helyezettek.

jozsef_attila.jpg