Iskolapszichológus

Kedves Medgyessys Diákok!

Szabóné Balázs Erika vagyok, az iskola pszichológusa.

„Lehet, hogy hosszútávon a pesszimistának van igaza, de az optimista jobban érzi magát közben.”
/Daniel L. Reardon/

Mire való az iskolapszichológia?
Az iskolapszichológia célja az iskolában tanuló diákok és az ott dolgozó pedagógusok mindennapjainak megkönnyítése, munkájuk hatékonyságának segítése, a tanulók személyiségfejlesztése, lelki egészségvédelme, prevenció.

Hogyan dolgozik az iskolapszichológus?
Az iskolapszichológus feladata többek között, hogy foglalkozzon a diákok problémáival. Ezt teheti egyénileg vagy csoportosan, a diákok megkeresése vagy saját kezdeményezése alapján.
Az életben gyakran szembesülünk problémákkal-ami teljesen természetes- és ezeket a problémákat önállóan, vagy barátaink, családunk segítségével is meg tudjuk oldani. Vannak olyan esetek, amikor érezhetjük úgy, hogy egy külső szemlélő, egy független szakember, segíthet megtalálni a megoldást, mert vele együtt, közösen gondolkodva segít, hogy más nézőpontból is megismerjük a problémát. Segít megérteni azt a helyzetet amibe, kerültünk. Segít megtalálni a legjobb megoldást a helyzetek kezelésében.

Néhány probléma, amivel a diákok fel szoktak keresni.
  • ha sokszor érzed magad ingerültnek akár ok nélkül, vagy gyakran változik a hangulatod
  • nehezen megy az ismerkedés, vagy párkapcsolati problémákkal küzdesz
  • ha fáradékony vagy, túl sokat vagy túl keveset alszol
  • pályaválasztással kapcsolatos kérdések
  • nehezen koncentrálsz, nem vagy motivált, sok tanulás ellenére nem vagy elégedett a jegyeiddel
  • önértékelési problémákkal küzdesz
  • ha olyan dolgok történnek veled, amivel nehéz mit kezdeni, esetleg szeretnéd megérteni, amibe kerültél

Az iskolapszichológus felkeresése önmagában nem jár semmilyen elköteleződéssel, akár egy alkalom után is dönthetsz úgy, hogy elég volt számodra a foglalkozás. Általában 4-5 óra találkozás szükséges egy probléma körüljárásához. Az iskolapszichológust köti a titoktartási kötelezettség, a vele való találkozás önkéntes.
Az iskolapszichológus csoportokkal is foglalkozhat, ilyen például az osztályfőnöki órákon valamilyen téma megbeszélése, önismereti játékok, tesztek felvétele.

Ha bármilyen kérdésed van, vagy szeretnél megbeszélni egy időpontot, hogy találkozzunk, személyesen megkereshetsz szünetekben vagy az alábbi elérhetőségek valamelyikében, vagy az alábbi email címre írhatsz nekem: Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges
Hétfő: 9.00-14.00-ig.
Kedd: 8.00-13.00-ig.
Szerda: 8.00-13.00-ig.
Csütörtök: páratlan héten: 9.00-13.00-ig. páros héten: 11.00-14.00-ig.
Péntek : 9.00-13.00-ig
Megtalálsz:  A. épület, földszint balra 48-as helyiség /Porta mellett/

Kedves Szülők!

A szülőknek is lehetősége nyílik arra, hogy a gyermekével kapcsolatos problémákat megbeszéljük, erről ismereteket szerezzen. A leggyakoribb helyzetek, amelyekkel kapcsolatban a szülő és az iskolapszichológus konzultációt egyeztethet.
  • romlik a gyermek tanulmányi eredménye
  • serdülő gyermekével nehezen találja meg a „közös hangot”
  • családi problémák: válás, testvérkonfliktus, szeretett személy elvesztése, munkahely elvesztése, tartós betegség, gyakorlatilag bármilyen problémával megkereshet.

Amennyiben szeretne felkeresni egy problémával kapcsolatban és időpontot egyeztetne, vagy fel tenné a kérdéseit, az alábbi email címen érhet el: Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges vagy

Várok mindenkit szeretettel! (diák, OKJ-s diák, szülő, pedagógus)

doc Szülői hozzájárulási nyilatkozat letöltése