Írásbeli vizsga menete - 2018. január 20. (szombat)

Gimnáziumunk 9. évfolyamra történő beiskolázáshoz központi írásbeli vizsgát szervez, mely országosan egy adott időpontban kerül megrendezésre (2018. január 20. 10 óra). A központi írásbeli vizsgát szervező iskola minden hozzá forduló tanuló jelentkezését köteles fogadni, ezért a felvételizők erről külön postai értesítést nem kapnak.

pdf A vizsgázók beosztása letölthető innen, illetve megtekinthető az írásbeli vizsga napján az aulai hirdetőn. A vizsga 2*45 percet vesz igénybe, a két feladatlap kitöltése között 15 perc szünet lesz.

A központi írásbeli felvételi vizsgákon használható segédeszközök
A dolgozat megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni.

Magyar nyelv
A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható.

Matematika
A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható.
Az írásbeli felvételivel kapcsolatban, - kérelem alapján, melyhez csatolandó a szakértői vélemény - a törvényi előírásoknak megfelelő kedvezményeket (SNI) az érintettek a részükre kiküldött határozatoknak megfelelően érvényesíthetik.

Amit feltétlenül hozzatok magatokkal:
Személyazonosításra alkalmas igazolvány (diákigazolvány vagy személyi igazolvány), toll, körző, vonalzó (semmiféle segédeszköz pl. számológép nem használható).

A központi írásbeli felvételi vizsga rendje és időbeosztása:

9,30-ig                        Gyülekező az aulában.
9,30-tól                       Tájékoztató az aulában a felvételiző diákoknak és szüleiknek.
9,40-ig                        Mindenki elfoglalja helyét a tantermekben.
9,40-10-ig                   Adminisztrációs ügyek.
(szükséges iratok: személyi igazolvány, vagy diákigazolvány, esetleg
oktatási azonosító kártya)
10-10,45-ig                 Magyar írásbeli felvételi
10,45-11-ig                 Szünet
11-től 11,45-ig           Matematika írásbeli felvételi

Az írásbeli vizsga dolgozatainak megtekintése, értékelő lap átvétele:

2018. január 29. (hétfő)

8 – 16-ig                    Az írásbeli vizsga dolgozatainak megtekintése, értékelő lap átvétele.

A központi írásbeli kiértékelt feladatlapjait a vizsgázó és szülője az igazgató által meghatározott helyen és időben, az iskola képviselőjének jelenlététben megtekintheti. A megtekintéskor a feladatlapokról a vizsgázó vagy szülője kérésére és költségére másolatot készít. A megtekintéskor lehetséges az elektronikus másolat készítése is pl. digitális fényképezőgéppel.

A vizsgázó és szülője kizárólag a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén az értékelésre észrevételt tehet. A vizsgázó észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig - 16 óráig – írásban adhatja le az iskolában.

Pótló írásbeli vizsga:

Pótló írásbeli vizsgát azok a tanulók írhatnak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni és erről igazolás hoznak. Vizsgaismétlésre nincs mód, minden tanuló csak egyszer tehet azonos típusú központi írásbeli vizsgát.

Pótfelvételi időpontja: 2018. január 25. (csütörtök) 14 óra.