Ingyenes tankönyvellátás

Tisztelt Szülők!

„A Kormány a 126/2017.(V.29.) Korm. határozata értelmében a 2017/2018. évi tanévben az ingyenes tankönyvellátást egy ütemben vezeti be az 5-8. évfolyamon, és terjeszti ki a középiskola 9. évfolyama számára. Ezen intézkedés értelmében 1-9. évfolyam valamennyi tanulója alanyi jogon ingyenes tankönyvellátásra jogosult.

Az államilag ingyenes tankönyvek tartós tankönyvként kezelendők, tehát azokat iskolai könyvtári állományba nyilvántartásba kell venni, és azokat az utolsó tanítási napon a tanulók kötelesek visszaszolgáltatni az iskola könyvtárának.

Ez alól valamennyi évfolyamon kivételt képeznek a munkafüzetek és munkatankönyvek.”

A fenti határozat értelmében a munkafüzeteket és nyelvkönyveket nem látjuk el iskolai pecséttel, így a családok tulajdonában maradhatnak, nem kell visszaszolgáltatni a könyvtárba.

Az alap tankönyvcsomagokat (a munkafüzetek és nyelvkönyvek kivételével) viszont könyvtári állományba kell vennünk, és kölcsönzéssel biztosítanunk a tanulóknak tankönyvosztáskor.

Amennyiben mégsem szeretnének könyvtári tulajdonban lévő tankönyveket használni, úgy a könyvek beszerzéséről Önöknek kell gondoskodni! Tankönyvboltban vagy a KELLO webshop-jában (http://webshop.kello.hu) tudják ezeket megvásárolni!

Kérjük, hogy ez esetben tájékoztassanak bennünket elektronikusan a Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges e-mail címen, a tanuló nevét és osztályát feltüntetve.