A felvételi eljárás legfontosabb időpontjai és a szükséges teendők

A középfokú iskolába történő felvételi eljárás és beiratkozás rendjét szabályozó 27/2020. (VIII. 11.) EMMI rendelet a 2020/2021. tanév rendje és a A Medgyessy Ferenc Gimnázium Művészeti Szakgimnázium és Technikum felvételi tájékoztatója (2020/2021-es tanév felvételi eljárása) alapján felhívjuk a figyelmet a felvételi eljárás legfontosabb időpontjaira és a szükséges teendőkre.

2021. március 23-24 (módosításra került a rendkívüli helyzet miatt). A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában.

2021. március 24. Az általános iskola eddig az időpontig elzárva őrzi az eredeti, korábban beküldött tanulói adatlap második példányát. A módosító tanulói adatlapot ekkor kell megküldeni a Hivatalnak.

2021. április 9. A Hivatal a módosító tanulói adatlapok alapján kiegészíti a jelentkezettek listáját.

2021. április 14. A középfokú iskola igazgatója az ideiglenes felvételi rangsort - a Hivatal által meghatározott módon - megküldi a Hivatalnak.

2021. április 23. A Hivatal kialakítja a végeredményt az igazgatói döntések és tanulói adatlapok egyeztetése alapján, és elküldi azt a középfokú iskoláknak (egyeztetett felvételi jegyzék).

2021. április 30. A felvételt hirdető középfokú iskolák megküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.

2021. június 1. A benyújtott kérelmek alapján lefolytatott jogorvoslati eljárás befejezése a fenntartónál.

2021. június 22-24. Beiratkozás a középfokú iskolákba.