Felvételi jegyzék 2021/2022 + Beiratkozási egységcsomag

Kedves Felvételizők! Tisztelt Szülők!

Megérkezett a Győri Felvételi Központból a „végleges felvételi lista”, aminek alapján tájékoztatom az érintetteket az eredményekről és a tennivalókról.

A Medgyessys közösség nevében gratulálunk a felvételi eredményhez! Sok sikert kívánunk a gimnáziumi tanulmányokhoz!

A felvettek jegyzéke tagozatonként felsorolva tartalmazza a felvett tanulók oktatási azonosító számait. A jegyzékben szereplő diákokat kérjük, hogy a beiratkozási egységcsomag dokumentumaiban leírtak alapján járjanak el.

Bővebb információ: Fekete József igazgató 06304647618

A felvételről (melléklet a beiratkozási egységcsomag nyomtatványai) vagy az elutasításról szóló határozatot postára adjuk legkésőbb 2021. április 30-ig.

Azok a tanulók, akik nem nyertek felvételt a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (37. § (2) bekezdése alapján jogorvoslati eljárást kezdeményezhetnek, fellebbezést nyújthatnak be (az innen letölthető eljárás megindító nyomtatvány keresztül).

Fel szeretnénk hívni a tanulók (gondviselők) figyelmét arra, hogy a  kitöltéshez mindenféleképpen meg kell várni a Határozatot, amit postai úton fognak megkapni hamarosan.

A fellebbezés benyújtására a - tanulónak, kiskorú esetén a szülőnek - tudomására jutásától számított 15 naptári nap áll rendelkezésre.

A fellebbezés benyújtására jogosult a szülő, a törvényes képviselő, gyám, gondviselő.

Egy kérelemben csak egy képzési terület jelölhető meg. A jogorvoslati kérelemhez csatolni kell a felvételről, vagy a felvétel elutasításáról szóló határozat fénymásolatát is.

A kérelmet minden esetben a döntést meghozó intézményhez kell benyújtani, de a Debreceni Tankerületi Központ igazgatója (Pappné Gyulai Katalin) részére kell címezni.

A járványhelyzet miatt kérjük a beszkennelt fellebbezés és a hozzátartozó melléklet (határozat) elektronikus úton történő beküldését az   Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges  e-mail címünkre, vagy postai úton történő eljuttatását iskolánk címére: Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum (4031 Debrecen, Holló László stny. 6.).

A fenntartó 2021. június 01-ig dönt a fellebbezésekről és értesíti az érintetteket.

pdf Felvettek jegyzéke

docx Fellebbezéskor kitöltendő nyomtatvány: Eljárást megindító kérelem