Érettségivel kapcsolatos információk (2020. április 16.)
Tisztelt érettségire készülő Diákok! Tisztelt Szülők!
Ma 11:23 - kor Gulyás Gergely miniszter bejelentette (https://hirado.hu/), hogy milyen döntés született az érettségikkel kapcsolatban a kormányülésen. Ez a bejelentés a közvélemény általános, nagy vonalakban történő tájékoztatását szolgálja, de még nem a konkrét végrehajtandó jogszabály.
Az érettségiről szóló rendelet várhatóan holnap (2020-04-17) jelenik meg a Magyar Közlönyben (https://magyarkozlony.hu/). Ebben lesznek a további pontosító részletek. Csak a jogszabály megjelenését követően tudunk a felmerült kérdésekre érdemi választ adni. Ezért a különböző internetes felületeken, fórumokon megjelenő írások, értelmezések legfeljebb csak véleménynyilvánításként értelmezhetőek.
Az érettségizőket haladéktalanul értesíteni fogjuk az érettségi vizsgával kapcsolatos tudnivalókról és tennivalókról. Ezért kérem, hogy a KRÉTA rendszert, email fiókot, intézményi honlapot és facebook-ot mindenki fokozott érdeklődéssel figyelje.
A legfontosabb iránymutató információk:
1. Csak azok a diákok érettségizhetnek, akik most végeznek vagy már végeztek, azaz előrehozott érettségi, vagy alsóbb évfolyamosok által letenni kívánt szintemelő érettségi nem lesz.
2. Csak írásbeli érettségi lesz, kivéve azoknál a tantárgyaknál, amelyeknek nincsen írásbeli része, illetve azoknál a diákoknál, akik mentességet kaptak az írásbeli alól.
3. Az érettségik május 4-én kezdődnek.
4. A lebonyolításnál be kell tartani minden higiéniai, védő és a távolságra vonatkozó szabályt is (1,5m), azaz normál tanteremben legfeljebb 10 vizsgázó lehet.
5. Az érettségin való részvételről, illetve az őszi vizsgaidőszakra történő halasztásról a vizsgázó dönthet (a későbbiekben meghatározott szabályok szerint és az engedélyezett módon).
Mindenkinek további eredményes felkészülést kívánok!
Tisztelettel:
Fekete József