Beiratkozással kapcsolatos tájékoztató (és beosztás + tankönyvlista)

Tisztelt szülők! Kedves leendő diákjaink!

Örömmel értesítjük a Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnáziumba felvételt nyert hatodikos és nyolcadikos tanulókat, hogy 2020. június 23-án 8:00-tól 16:00 óráig beiratkozást tartunk az iskola Holló László stny. 6.sz alatt lévő főépületében. A járványügyi korlátozások enyhülése lehetővé teszi a személyes találkozást, ezért az osztályfőnökkel való megismerkedés, az adminisztrációs feladatok elvégzése, a nyelvi csoportbontás céljából szeretettel várjuk a tanulókat és szüleiket ezen a napon. A beiratkozást az egészségügyi, biztonsági ajánlásokat figyelembe véve szervezzük meg, melyhez az Önök segítségét is kérjük (szájmaszk, távolságtartás, kihelyezett kézfertőtlenítő használata).

A beiratkozással kapcsolatos bővebb információk megtalálhatóak honlapunkon:

Ebben a tájékoztatónkban is felhívtuk a figyelmüket arra a lehetőségre, hogy a felvételt nyert tanuló - szülője vagy törvényes képviselője útján elektronikus úton is beiratkozhat. Ez egyszerűsíti és gyorsabbá teszi a beiratkozást, de nem pótolja a személyes találkozást, adategyeztetést. Kérünk mindenkit, ha módjában áll éljen ezzel a lehetőséggel.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumokat a KRÉTA rendszeren keresztül előre fel lehet tölteni. A KRÉTA üzemeltetője az e-Ügyintézés felületén 2020.06.15-től biztosítja a szülő vagy törvényes képviselő részére, hogy a középfokú iskolába felvételt nyert tanuló adatait beküldhesse a középfokú iskola részére a „Beiratkozás középfokú intézménybe” (BKI) folyamat segítségével. Az adatok feltöltésére a rendszerbe 2020.06.19-ig lesz lehetőség.

Az adatok hitelességét ellenőriznünk kell, ezért szükséges az eredeti, személyi azonosításra alkalmas iratok bemutatása.

A jelenlegi helyzetre való tekintettel a felvételt nyert tanuló szülője vagy törvényes képviselője személyes jelenléte a beiratkozás napján nem kötelező, ha ez valamilyen akadályba ütközik, gyermeke beíratását elektronikus úton is megteheti. Amennyiben az elektronikus úton történő beiratkozás során a személyi azonosításra alkalmas iratok másolata nem került csatolásra, ezen iratok a 2020/2021-es tanév első napján is bemutathatóak. Az általános iskola 6. illetve 8. évfolyamának sikeres elvégzését tanúsító bizonyítvány digitális feltöltése viszont ebben az esetben elengedhetetlen feltétele a beiratkozásnak.

A tanuló diákigazolvány igénylésére vonatkozó kérelmét (a NEK adatlapot is beleértve) szülője vagy törvényes gondviselője útján az igénylési cím megjelölésével a beiratkozást követően, későbbi időpontban is benyújthatja az iskolához.