8. osztályos idegen nyelvi mérés

Az Oktatási Hivatal szervezésében 2017. május 17-én zajlott a 8. évfolyamon tanulók idegen nyelvi felmérése angol, illetve német nyelvből.

A Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnáziumban tanuló nyolcadikosok a mérésen az alábbi eredményeket érték el:

Létszám

A dolgozatok száma

Átlagos pontszám

Átlagos teljesítmény

8. E angol

8. E német

iskolai összesen

72,5%

A mérés legfőbb célja az, hogy az iskolák számára visszajelzést adjon arról, hogy tanulóik nyelvtudása mennyire felel meg a Nemzeti alaptanterv (NAT) által az adott évfolyam végére célként kitűzött nyelvtudási szintnek. Ennek megfelelően a 8. évfolyamosoknak a Közös európai referenciakeret (KER) szerinti A2 szinten kellett Hallott szöveg értése és Olvasott szöveg értése feladatokat megoldaniuk, a 60%-os eredmény jelentette az adott nyelvi szint teljesítését.